Ostatnia Deska Ratunku

KONTAKT

Poznań - Dodane przez anna.jarzabek (osoba prywatna) -

Pełna treść ogłoszenia Ostatnia Deska Ratunku

Fundacja Szansa dla Niewidomych poszukuje osoby na nietypowe stanowisko Ostatnia Deska Ratunku, jak sama nazwa wskazuje, poszukujemy kogoś, kto pomoże rozwiązać trudne problemy, kostkę Rubika układa przed śniadaniem, a buty wiąże na węzeł gordyjski. Jednym słowem, szukamy kogoś kto widzi, że świat stoi na głowie, a i tak ratuje innych od zagłady i codziennie chodzi z uśmiechem na ustach! Takich ludzi potrzebujemy, aby pomagać niewidomym w Polsce i za granicą, zwłaszcza na Ukrainie!

Fundacja od 22 lat walczy o emancypację niewidomych, zrównanie ich praw z
innymi, w zgodzie z rezolucjami ONZ i postanowieniami Unii Europejskiej.
Fundacja osiąga na tej drodze wiele , ale to wiele mierzymy w naszej
skali w końcu małej choć prężnej organizacji OPP. W skali społecznej
zmiany są zbyt powolne, a niewidomi są tym znużeni. (Dokładnie
tak samo odczuwają przecież i inni.) Dzięki nowoczesnym metodom i przyrządom
niewidomi i niedowidzący mogą żyć normalnie, ale brakuje tych, którzy chcą
im kompleksowo i mądrze pomagać. Dochodzi do takiego absurdu, że za każdym
razem, przy zakupie jakiegokolwiek przyrządu niwelującego skutki
inwalidztwa wzroku niewidomi muszą wpłacać tzw. wkłady własne! Dla nich
jest to jak dodatkowy podatek od nieszczęścia.

Szukamy OSTATNIEJ DESKI RATUNKU musimy zmienić tę sytuację!

Obowiązki:
zadawanie pytań dlaczego wokół jest tak jak jest, śmiesznie,
głupio, przypadkowo, a nie inaczej;
- zmienianie świata na lepszy,
nie słuchanie fałszywych doradców, a raczej posiadanie własnego zdania na temat naszej
skrzywionej rzeczywistości
wskazywanie problemów, skandali, idiotyzmów i śmieszności wokół nas,
pomaganie innym w walce o ich prawa;
wyszukiwanie inicjatyw, które mają sens;
przełamywanie barier;
przedstawienie społeczeństwu wyników konkursu " Ostatnia Deska Ratunku";
opisywanie tego wszystkiego w mediach społecznościowych i tych
normalnych ;-)

Wymagania:
brak doświadczenia lub niewielkie - czy w Polsce wykształcenie
jeszcze coś znaczy;
brak wykształcenia wyższego, albo pomijanie jego posiadania,
minimalne ambicje, które skłoniły do pójścia na studia;
gotowość do podjęcia ekscytującej pracy wśród wymagającego otoczenia;
przynajmniej minimalny poziom kultury osobistej;
wiedza o tym, jakie problemy mają Polacy pełnosprawni i
niepełnosprawni - choć trudno to odróżnić;
wieczny optymizm ale i wrodzony sarkazm.

Mile widziane:
pracoholicy;
osoby z dużą ilością czasu wolnego.

Oferujemy:
nagrodę jeśli wygrasz konkurs na FACEBOOKU,
pracę przez miesiąc na umowę próbną i szansę na przedłużenie umowy;
niskie wynagrodzenie pozwalające na pójście do kina i na kilka
imprez, ale też możliwość wspięcia się na inne szczebelki drabinki
wynagrodzeń;
możliwość zdobycia wymarzonego doświadczenia wśród prawdziwych ludzi;
długopis i notatnik;

Co musisz zrobić, aby dostać pracę:
polub profil Fundacji na FACEBOOKU
weź udział w konkursie OSTATNIA DESKA RATUNKU i WYGRAJ!
wejdź na naszą stronę i poznaj nas
wyślij CV na podany adres - czym bardziej absurdalne tym lepiej

Akcja pod Patronatem Prezesa Fundacji Szansa dla Niewidomych Marka
Kalbarczyka oraz zwyciężczyń naszych akcji, które zostały z nami na stałe!

Mapa PoznańProfil założony około 2 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - Ostatnia Deska Ratunku

Zobacz stronę Alternatywny Portal Poznania !Zobacz stronę Szkoły Artystyczne ROE !Zobacz stronę Port Lotniczy Poznań Ławica !Zobacz stronę Portal Mieszkańców Poznania !Zobacz stronę Serwis Kulturalny Poznania !Zobacz stronę Miejski Informator Multimedialny Poznania !Zobacz stronę Forum Społeczniościowe Poznania !